Ankara'da 9 Kişiden 1'i Gecekonduda Yaşıyor..

13.06.2011
Ankara'da 9 Kişiden 1'i Gecekonduda Yaşıyor..

Ankara'da 9 Kişiden 1'i Gecekonduda Yaşıyor..
 Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Ankara`nın gecekondu görünümünden kurtulması gerektiğini, bugün itibarıyla halen başkentte her 9 kişiden birisinin gecekonduda yaşadığını söyledi.
 Başbakan Yardımcısı Çiçek, buradaki konuşmasında, yarım kalan metroları Ulaştırma Bakanlığının tamamlayacağını, bu nedenle metro inşaatlarında vatandaşın muhatabının Hükümet olacağını söyledi.Ankara metroları için toplam 4 milyar liralık yatırım yapılacağını anımsatan Çiçek, ``Hükümet olarak ulaşım meselesini öncelikli buluyoruz. En önem verdiğimiz hizmetlerin başında ulaştırma hizmetleri geliyor`` diye konuştu.Çiçek, Ankara`nın gecekondu görünümünden kurtulması gerektiğini vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:
 ``Gecekonduların hiçbirisi AK Parti iktidarı döneminde yapılmadı. Çok değişik sebeplerle özellikle orta Anadolu`nun şehirlerinden Ankara`ya gelmek mecburiyetinde olan vatandaşlarımız, geldikleri yerlerden maalesef daha iyi şartlarda yaşayamaz durumda. Bugün itibarıyla halen Ankara`da her 9 kişiden birisi gecekonduda yaşıyor. Hükümet olarak öngörümüz, çabamız, gayretimiz ve başlayan süreç sıfır gecekondulu bir Başkenti milletimize ve cumhuriyetimize armağan etmektir. Bunun için hem kentsel dönüşüm hem de artan nüfusu karşılamak adına Ankara`da önümüzdeki süreçte yapılması gereken konut sayısı 136 bindir. Bunun bir kısmı Kuzey Ankara Projesi kapsamında, bir kısmı planlama aşamasında.``Bu kadar çok nüfusu barındıran başkentin altyapı sorunlarının da süratle çözülmesi gerektiğini ifade eden Çiçek, ``Metro kaynağına ilaveten Ankara`nın 2060 yılına kadar hem kullanım suyu hem de Ankara sanayinin su ihtiyacı için 350 trilyon kaynak Ankara Büyükşehir Belediyemize katkıdır. Merkezi hükümet olarak Ankara`ya katkımız, metro ve içme suyu bakımından 3,5 katrilyon civarındadır`` diye konuştu.Ankara`yı bölgesinin ve ülkenin bir sağlık Başkenti haline getirmeye çalıştıklarını anlatan Çiçek, iki büyük sağlık kompleksi için gelecek günlerde ihale yapılacağını söyledi.<< Geri Tüm haberler için tıklayınız. İleri >>


Bizden Haberler
23.10.2014 İstanbul da 100 bin kayıtdışı emlakçı var!
29.05.2013 Maketten ev satışında banka garantör olacak
27.04.2013 Mortgage Kuralları Sertleşti...


Emlak Yaşam Haberleri
27.10.2017 iki design group,...
27.10.2017 Yapı Merkezi’nden 3...
26.10.2017 NG Residenceta 4 bin...